Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Fundacja Widzialni - Szkolenia Tworzenie dostępnych stron internetowych

2018.07.02 (1 dzień)

Tworzenie dostępnych stron internetowych

  • Poziom
    podstawowy
  • Miasto
    Warszawa
  • Wolne miejsca: 10

Harmonogram

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się w jaki sposób tworzyć strony WWW dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności oraz spełniające podstawowe wymagania określone poprzez standard WCAG 2.0.

Dzień 1

9.00 - 10.00
Grupy użytkowników narażone na wykluczenie cyfrowe
Wskazanie i omówienie grup użytkowników narażonych na wykluczenie cyfrowe: osoby niewidome i niedowidzące, głuche i głuchonieme, niepełnosprawne intelektualnie, niepełnosprawne ruchowo, starsze, korzystające z urządzeń mobilnych. Prezentacja działania czytników ekranu.
60 min
10.00 - 10.30
Prawo o dostępności
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności i inne akty.
30 min
10.30 - 10.45
Przerwa
15 min
10.45 - 12.00
Standard WCAG cz. I
Szczegółowe omówienie wszystkich kryteriów sukcesu WCAG 2.0 wraz z praktycznymi, dobrymi i złymi przykładami funkcjonującymi online. Dobre praktyki w tworzeniu dostępnych stron internetowych.
75 min
12.00 - 12.15
Przerwa
15 min
12.15 - 14.00
Standard WCAG cz. II
Szczegółowe omówienie wszystkich kryteriów sukcesu WCAG 2.0 wraz z praktycznymi, dobrymi i złymi przykładami funkcjonującymi online. Dobre praktyki w tworzeniu dostępnych stron internetowych.
105 min
14.00 - 14.30
Dyskusja
Porady i odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.
30 min

Dla kogo jest to szkolenie?

  • nauczyciele i wykładowcy

  • kierownicy i pracownicy działów IT

  • programiści, web developerzy, frontend developerzy

Prowadzący

Przemysław Marcinkowski

Przemysław Marcinkowski

Specjalista ds. dostępności

Od 2002 roku zajmuje się projektowaniem i programowaniem aplikacji internetowych. Członek Zarządu Fundacji Widzialni, w której jako ekspert ds. dostępności przeprowadza audyty stron internetowych w oparciu o standard WCAG 2.0. Jest również trenerem i twórcą programu szkoleń organizowanych przez Fundację. Współautor publikacji "Podręcznik dobrych praktyk WCAG” oraz „Raportu Dostępności” oceniającego stan stron internetowych administracji publicznej. Współtwórca metodologii badania stron internetowych pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych. Wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz na Uniwersytecie Śląskim.

Przekonaj pracodawcę

Dlaczego warto?

Dostępność to nie tylko wymóg przewidziany przepisami prawa, dostępność to korzyści dla twojej firmy. Polska obecnie jest najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Unii Europejskiej - 9 mln osób pow. 60 roku życia, a 12% naszego społeczeństwa to osoby z niepełnosprawnością. Łącznie 20 mln osób w Polsce jest narażonych na wykluczenie cyfrowe. Dostępna strona, dostępny dokument, czy dostępna treść to szansa na dotarcie do znacznie większego grona potencjalnych klientów.

Pobierz PDF jak przekonać pracodawcę