Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Fundacja Widzialni - Szkolenia Tworzenie dostępnych dokumentów PDF

2018.08.07 (1 dzień)

Tworzenie dostępnych dokumentów PDF

  • Poziom
    średni
  • Miasto
    Warszawa
  • Wolne miejsca: 8

Harmonogram

Szkolenie adresowane jest głównie do osób zajmujących się sporządzaniem i dystrybucją dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów papierowych, pracowników digitalizujących dokumenty archiwalne, autorów korespondencji elektronicznej, zwłaszcza pracowników administracji publicznej, jednostek realizujących zadania publiczne oraz pracowników naukowych.

Dzień 1

9.00 - 10.00
Wprowadzenie do tworzenia dostępnych dokumentów
Odbiorcy dostępnych dokumentów. Umocowanie prawne nt. dostępnych dokumentów. Niezbędne oprogramowanie.
60 min
10.00 - 11.00
Jak rozpoznać dostępny dokument PDF?
Główne zasady tworzenia dostępnych dokumentów: czcionka, bloki tekstu, zrozumiały tekst, wyróżnienie treści, obrazy tekstu.
60 min
11.00 - 11.15
Przerwa
15 min
11.15 - 12.30
Microsoft Word
Możliwości aplikacji i zasady tworzenia dostępnych dokumentów w praktyce.
75 min
12.30 - 12.45
Przerwa
15 min
12.45 - 14.15
Adobe Acrobat Pro
Możliwości aplikacji i zasady tworzenia dostępnych dokumentów oraz wprowadzanie korekt w praktyce.
90 min
14.15 - 14.45
Dyskusja
Porady i odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.
30 min

Dla kogo jest to szkolenie?

  • wszystkie osoby zaangażowane w redagowanie i publikację treści w Internecie

  • nauczyciele i wykładowcy

  • redaktorzy stron www

Prowadzący

Marcin Luboń

Marcin Luboń

Specjalista ds. dostępności

Współpracuje z Fundacją od początku jej istnienia. Współautor identyfikacji wizualnej Fundacji Widzialni. Twórca grafiki gry promującej Fundusze Europejskie Miastomania” (2011), strony internetowej dla Sądu Apelacyjnego w Katowicach, który zwyciężył w drugiej edycji rankingu "E-sądy po polsku", przygotowanym przez Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundację Helsińską, K2 Internet oraz Rzeczpospolitą, w wyniku czego powstało kolejnych 40 serwisów sądów apelacyjnych, okręgowych i rejonowych. Twórca dostępnych stron dla Ośrodka Pomocy Społecznej i prowadzonych przez ośrodek projektów T:RAF Rybnik i Małe Społeczności – Wielkie Problemy. Wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Przekonaj pracodawcę

Dlaczego warto?

Dostępność to nie tylko wymóg przewidziany przepisami prawa, dostępność to korzyści dla twojej firmy. Polska obecnie jest najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Unii Europejskiej - 9 mln osób pow. 60 roku życia, a 12% naszego społeczeństwa to osoby z niepełnosprawnością. Łącznie 20 mln osób w Polsce jest narażonych na wykluczenie cyfrowe. Dostępna strona, dostępny dokument, czy dostępna treść to szansa na dotarcie do znacznie większego grona potencjalnych klientów.

Pobierz PDF jak przekonać pracodawcę